Hrníčkový plot

Tady bydlím já!

Stačilo málo, aby se na naší zahradě zabydleli všemožní pomocníci.

 

Překlopené hrnečky na našem plotu se stali domovem hned několika živočichů. Na jaře se pod ně schovaly střechatky, které vylétali z řeky pod domem. V létě jsme pod hrníčky našli zase několik druhů pavouků – těch, kteří tu bydlí i těch, kteří tu loví.

 

Hrníčky na zahradě můžou být nejen úžasným objektem pozorování života pro děti, ale také prostředkem pro podporu přírodních procesů, které obohacují a ochraňují naši zahradu. Obnovují se tak potravní řetězce, které jsou přirozenou součástí každé přírody. A protože naše zahrada je přírodní a nepoužíváme žádné pesticidy ani herbicidy a umělá hnojiva, pavouků i jiné havěti si nesmírně vážíme. Dělají nám totiž dobrou službu.

 

Schválně! Kterého živočicha objevíte pod hrníčky vy? Opatrně zkuste n ěkterý hrníček odklopit a podívejte se, kdo v něm přebývá. A bude-li váš úlovek stát za to, vyfoťte ho a pošlete nám ho! Rádi se od vás dozvíme, pro koho se hrníčkový plot stal domovem. Potoma ale nezapomeňte zas hrníček velmi opatrně přiklopit zpátky, abyste pana domácího nevyrušili, nebo mu neublížili!

 

A hlavně na něj neklepte a nedělejte mu zemětřesení cvrnkáním do hrníčků! Jinak by nám všichni utekli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *